Korea Południowa z miłością w pamięci

Wyjazd do Republiki Korei to całkiem realny sposób na spędzenie wakacji lub wakacji. To właśnie ten kierunek turystyki niezmiennie przyciąga miłośników rzadkich potraw, gorących zakupów i pięknych widoków: betonowe szkielety ze szklaną skórą, szmaragdy parków i alejek, grani gór, błękitne wody morza, złoty piasek – tak jak na zdjęciu.

Odpoczynek – ile to słowo pochłonęło! Ale reszta dobiega końca i mimowolnie musisz pomyśleć o kupnie drobnych pamiątek dla siebie i swoich bliskich.

Co dziwne, żeń-szeń, a raczej jedna z jego odmian, jest uważana za klasykę świata pamiątek Korei Południowej, która jest uważana za wyższą jakość niż chińska wariacja na podobny temat.

Zazwyczaj jest dostarczany w postaci herbaty, którą bardzo łatwo zaparzyć w domu. Możesz także po prostu kupić korzeń żeń-szenia, ponieważ roślina ta ma właściwości tonizujące i może pomóc wzmocnić układ odpornościowy.

Jeśli celem wizyty w Korei Południowej był Seul, wówczas pamiątkową stolicą w stolicy jest zwykle Insadong - mała, że ​​tak powiem, uliczka uwikłana w skomplikowany system rynków, wąskich przejść i zaułków.

To tutaj znajduje się większość sklepów zajmujących się handlem antykami i ta większość dotyczy nie tylko Seulu, ale także całej Korei.

Należy zwrócić szczególną uwagę na produkty wykonane z koreańskiej ceramiki. Oczywiście możesz wybrać jedną z tańszych opcji, ale seledyn, specjalny rodzaj ceramiki wykonanej z niezwykle cienkiego materiału, jest warty wydania.

Każdy produkt wykonany w ten sposób jest słusznie uważany za prawdziwe dzieło sztuki. Ale eksport antycznej porcelany i naprawdę starego seledynu poza Republikę Korei jest zabroniony na poziomie stanowym.

Maski Hahoe to kolejny lokalny szyk. Pod pewnymi względami przypominają reliefowe twarze japońskiego teatru masek Noh, ale wyglądają spokojniej. Z reguły wykonywane są ręcznie i wykorzystywane podczas ulicznych spektakli teatralnych.

Wraz z maskami przykłady kaligrafia koreańska często kupowane są sztuki i różne obrazy - dobrodziejstwo. Insadong to także artystyczne epicentrum Seulu.

Ale wczasowicze bliżej morza, na przykład na wyspach Jeju lub Mokpo, a także w < a href="https://1001guide.net/pl/korea-republic-of/busan" style="box-sizing: inherit; font-family: Lato, "Helvetica Neue", Arial, Helvetica, sans-serif; background-color: transparent; color: rgb(51, 151, 255) ; text-decoration: brak; margines: 0px; obrys: 0px !ważne;">Busan, mogą zrobić sobie wyjątkowy prezent - przedmioty z masy perłowej, inkrustowane nią szkatułki lub lusterka. Jaka jest wartość tego materiału? Wydobywa się go tutaj - nad samym morzem, młodzi nurkowie hieone, którym udało się już stać częścią lokalnego smaku.