Loading icon

Najlepsze atrakcje w Miami?

Miami to prawdziwy bohater kultury filmowej końca XX wieku USA: Zbrodnia dramaty, wspaniałe seriale telewizyjne i mnóstwo komedii sprawiły, że nadbrzeże stało się legendarnym miastem turystycznym, którego połowa gospodarki opiera się na gościach, którzy przyjeżdżają odwiedzić bastion z neonami, palmami i złotym piaskiem.

Jednak ta miejska osada, mająca za sobą tak barwne skojarzenia, nie stała się prowincją turystyczną. Wręcz przeciwnie: Miami to także wzorcowa metropolia z unikalnymi budynkami i ciekawymi rozwiązaniami budowlanymi, których nie można znaleźć w dużych amerykańskich miastach. Główną atrakcją turystyczną są przedmieścia Miami - Miami Beach. Na poziomie legislacyjnym są to dwie różne gminy, które jednak cały świat i mieszkańcy tych miast uważa za jedną całość.

Z tego powodu wartość Miami dla turysty podwaja się, ponieważ przed tym drugim zawsze jest wybór, co zwiedzić następnego dnia pobytu: zrównoważona i płynnie płynąca metropolia z obszaru na obszar lub bardziej surowa, w porównaniu z główną częścią, ale niezwykle zróżnicowaną i atrakcyjną częścią, położoną na legendarnej plaży.

Plaża Miami

To miejsce jest obliczem Miami, które jest znane całemu światu. Nawet światowej sławy gwiazdy wolą pobyt w Miami Beach niż relaks w egzotycznych kurortach, co pozwala spotkać ulubionego aktora na ulicy lub w najbliższej restauracji. Oto najdroższe hotele, najwygodniejsze odcinki plaż i kilka atrakcyjnych miejsc dla turystów, z których część warto omówić bardziej szczegółowo.

1. Muzeum sztuki Bass to niesamowite muzeum zawierające obszerną (trzy tysiące eksponatów) kolekcję szerokiej gamy obiektów kultury: obrazów , miniatury, gobeliny, rzeźby i posągi. Okres tworzenia tych obrazów waha się od średniowiecza do współczesności, co podnosi duchową wartość każdego obiektu do niewyobrażalnych wyżyn.

Muzeum ma ramy czasowe, po wejściu do którego można wejść do instytucji za darmo, co wzmacnia jego autorytet wśród podróżnych z ograniczonym budżetem.

2. Bayside Marketplace to prawdziwa ikona zakupów w Miami. Dziesiątki sklepów, restauracji, a także wiele miejsc rozrywki otwierają się przed gościem, który jest gotowy wydać pieniądze: sale kinowe, sale z automatami do gier, strzelnice i wiele więcej - sposoby na wydawanie pieniędzy na każdy gust.

Ważnym plusem tego centrum handlowego jest to, że znajduje się na świeżym powietrzu, bez zmuszania klientów do pocenia się w żmudnej kolejce do kolejnego niesamowitego sklepu pełnego błyszczących akcesoriów lub egzotycznego jedzenia.

3. Dzielnicę Art Deco można nazwać rezerwatem stylu architektonicznego o tej samej nazwie. Te artystyczne budynki w jasnych kolorach są prawdziwym obfitym posiłkiem dla oczu spragnionych niezwykłych widoków. Na tym terenie można się załapać na wszystko: o budynki, o chodniki, o domki ratowników na plażach, o kabiny WC – cały ten teren poświęcony jest nie tyle aktywnemu wypoczynkowi, ile kontemplacji kolejnej wizji świata - przez jasne linie i kanciaste budynki.

I to tylko w ciągu dnia! Nocą dzielnica zamienia się w neonowego rycerza: bary, restauracje i kawiarnie z unikalnym programem nocnym otwierają się przed nocnym podróżnikiem.

Miami

Główna część miasta nie jest już pełna zabytków, jednak na swoim terenie wciąż ma kilka wyjątkowych miejsc, w tym dzielnicę Wynwood – rezerwat malowideł ulicznych w ich pierwotnym środowisku - w niekorzystnej części miasta.

Każdy zagraniczny gość w Miami powinien spędzać czas na ulicach tego niezwykle jasnego i naturalnego obszaru, zwłaszcza że przyczynia się do tego lokalny rozwój: istnieje wiele różnych prestiżowych sklepów, barów i kawiarni, z których większość oczywiście pracuje w nocy, kiedy mają obrazy na ścianach. otwiera drugi wiatr.

Tak więc Miami, po bliższym przyjrzeniu się, potwierdza w pełni swój wizerunek jasnego i soczystego kurortu, którego wizyta powinna stać się obowiązkową pozycją w programie turystycznym każdego człowieka. Najważniejsze jest, aby wziąć więcej pieniędzy, ponieważ w Miami wciąż można kupić szczęście - choć ulotne, ale jasne i niezapomniane.