Loading icon

Bangladeş'te tatiller

Bangladeş yeterince dikkat çekmeyen bir ülke. Bir sonraki tatilinizi planlarken bu farklı ülkeyi unutmak kolaydır, ancak zengin tarihi, güzel manzaraları ve dost canlısı insanlar için düşünmeye değer. Aşağıdaki liste, barışçıl tatiller için Bangladeş'in en iyi yerlerinden bazılarını içermektedir:

srimangal P>

Bangladeş'in kuzey kesiminde küçük bir kasaba olan Srimangal , Sylhet 'dan yaklaşık 90 km. Kasaba, güzel doğası ve zengin kültürel mirasıyla ünlüdür. srimangal içinde birçok ilginç turistik yer var:

  • bambu ormanı
  • rajbari saray kalıntıları
  • Kamal Jatra Fuarı

Kamal Jatra Fuarı Srimangal'da önemli bir olay. Her yıl Chaitra Ayının (Mart-Nisan) parlak iki haftasının 5. gününde düşen Chaitra Sud Panchami'de düzenleniyor. Bu fuar, on yedinci yüzyılın başlarında yaşayan ünlü bir aziz olan Kamal Uddin Shah'ın doğum yıldönümünü kutlamak için düzenlenmiştir. Bu vesileyle, renkli kıyafetler giymiş insanlar Kamal Shah tapınağını ziyaret eder ve dualar sunar.

lalakhal P>

Lalakhal Bangladeş'te dhaka 'dan yaklaşık 60km bulunan küçük bir köydür. Huzurlu atmosferi ve dostça insanları nedeniyle "Barış Köyü" olarak bilinir.

lalakhal isterseniz ziyaret etmek için harika bir yer Bangladeş'in yerel kültürünü, yaşam tarzını ve tarihini deneyimlemek. Ayrıca bu doğal noktada biraz huzur ve sessiz kalabilirsiniz!

Sundarban Milli Parkı

Sundarban Ulusal Parkı 1973 yılında kuruldu ve güneydoğu Bangladeş'te bulunuyor. Park, 10.500 kilometrekarelik bir alanı (4.000 metrekare) kapsar, bu da onu dünyanın en büyük mangrov ormanı ve UNESCO dünya mirası alanı haline getirir.

Park birçok kişi için ev sahipliği yapıyor Ziyaretiniz sırasında görebileceğiniz hayvan ve kuş türleri: kaplanlar, leoparlar, timsahlar ve yılanlar; Kingfishers ve leylekler gibi su kuşları; Langurs (büyük maymunlar) veya makak gibi primatlar; Sambarlar (bir tür geyik), havlayan geyik veya domuz geyiği gibi geyik türleri.

Bandarban National Park

Bandarban Ulusal Parkı Bangladeş, Bandarban bölgesinde bir milli parktır. chittagong tepe yollarında, 0 ila 2.750 metre arasında bir yükseklik olan 1.160 kilometrekarelik bir alanı kapsayan. En yaygın ağaçlar şunlardır: Ksilokarpus molluccensis ve lagerstroemi fluviatilis; Parktaki diğer ağaçlar şunları içerir: Dipterocarpus alatus (Sal), Xylia Dolabriformis (Kocha) vb.

somapura mahavihara ve Arkeoloji Müzesi

Somapura Mahavihara Bangladeş'te bir Budist manastır ve UNESCO Dünya Mirası sitesidir. Ülkenin güneyinde, Rajshahi şehrinin yakınında yer almaktadır. Bu sitenin mimarisi Hindu unsurlarını içerir, ancak Budist eserleri ve yapıları için en dikkat çekicidir. Kompleks sekizinci yüzyılın sonlarında inşa edildi ve on birinci yüzyılda mevcut formuna genişledi.

Bu tatiller harika yerler sunuyor Biraz huzur ve sessiz istiyorsanız ziyaret etmek

Bu tatiller biraz huzur ve sessiz istiyorsanız ziyaret etmek için harika yerlerdir. Rahatlamak için bir yer arıyorsanız, şehir hayatının koşuşturmacasından uzaklaşın veya sadece manzaranın tadını çıkarırsanız, bu destinasyonlar sizin için mükemmeldir. Onlardan yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilir, göllerinde ve nehirlerinde yüzebilir, sadece arkanıza yaslanıp doğal güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz!

Bu listenin sahip olduğunu umuyoruz Bangladeş 'daki en güzel yerlerden bazılarını ziyaret etmeniz için ilham verdi. Ülke muhteşem kültür ve tarihle doludur, bu yüzden dünyanın her yerinden insanların onu keşfetmek istemesi şaşırtıcı değil! Tatiliniz için bu destinasyonlardan birine karar verirseniz, bol miktarda güneş kremi ve böcek spreyi paketlemeyi unutmayın-ve belki de her ihtimale karşı ekstra bir çift pantolon getirin!