Loading icon

Guadeloupe'de Ne Ziyaret Edilir

Guadeloupe, Karayip Denizi'nde bulunan küçük bir Fransız adasıdır. Dominika ve Martinik'i de içeren Leeward Adaları zincirinin bir parçasıdır. Guadeloupe birçok güzel kumsala, tropik yağmur ormanlarına, şelalelere ve diğer doğa harikalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yaz ziyaret etmek için eğlenceli bir yer arıyorsanız, Guadeloupe'yi ziyaret etmeyi düşünün!

Basse-Terre 

Basse -Terre Guadeloupe'deki en büyük adadır ve birçok turistik mekana ev sahipliği yapar. Ada tropikal yağmur ormanları ve lagünlerle kaplıdır. Adanın çevresinde, deniz seviyesinden 1.898 metre (6.234 fit) yükseklikteki La Soufriere de dahil olmak üzere, Fransa'nın denizaşırı departmanlarından herhangi birinin en yüksek noktası olan birkaç zirve vardır. Sömürge tarihini keşfetmekle ilgileniyorsanız Le Moule'u ziyaret edebilir veya sizi bekleyen pek çok plajın bulunduğu Anse de Grande Riviere'ye gidebilirsiniz!

Plajlar, adalar ve şelaleler dahil birçok turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır. Adanın kendisi tropikal yağmur ormanlarıyla kaplıdır ve üzerinde birkaç volkan vardır. Guadeloupe kıyılarında kendi benzersiz ekosistemlerine sahip birkaç ada da vardır. Adanın tamamı tropikal yağmur ormanları ve lagünlerle kaplıdır. Lagünler okyanustan gelen tuzlu su yerine yer altı kaynaklarıyla beslenir, bu nedenle deniz suyuyla çevrili olsalar bile suları taze kalır!

Adanın çevresinde, Soufriere ve Montagnes du Carbet dağlar. Soufriere, aktif bir yanardağ ve Guadeloupe'deki en yüksek zirvedir. Bu bölgede, yaklaşık 2.000 metre yüksekliğindeki Montagnes du Carbet zirvesine giden yol da dahil olmak üzere birçok yürüyüş parkuru vardır. Ayrıca Soufriere ve Montagnes du Carbet yakınlarında harika plajlar vardır.

Guadeloupe'deki en popüler plajlar arasında Grande Anse des Salines (Grande Anse olarak da bilinir), Petite Anse des Salines, Pointe-des-Chateaux ve Roche de l'Aigle

Carbet Şelaleleri

Carbet Şelaleleri, Guadeloupe'nin en popüler cazibe merkezlerinden biridir. , 80 metrelik düşüşle. Şelaleler Carbet kasabasında bulunuyor ve 19. yüzyıldan beri turistleri bu bölgeye çekiyor. Guadeloupe'deki en yüksek şelale, 80 metre (262 fit) yüksekliğiyle Fransa'nın tüm denizaşırı departmanları ve bölgelerindeki en yüksek şelalelerden biridir.

Toute-a-Bord Sahili

Kum ve sörften biraz daha fazlasını sunan bir plaj arıyorsanız, Toute-a-Bord Plajı tam size göre. 26 kilometrelik kum, Guadeloupe'nin en popüler plajlarından biri olan Pointe Noire boyunca uzanır. Kıyı şeridinin bu bölümü, sakin suları ve yumuşak dalgaları ile yüzmek ve güneşlenmek için idealdir. Ayrıca, ayaklarınızın altındaki su altı dünyasını keşfetmek istiyorsanız, bir şeyler atıştırabileceğiniz veya şnorkel ekipmanı kiralayabileceğiniz birçok restoran da var!

Adadaki tatlı su gölleri

Eğer maceracı hissediyorsanız, adadaki bazı tatlı su göllerinde yüzmeye de gidebilirsiniz. Bazıları derin, bazıları sığ; bazıları berrak ve diğerleri çamurlu; bazıları sıcakken bazıları soğuktur. Bu gölleri ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yanınızda bir şnorkel maskesi getirebilirsiniz!

Base-Terre'deki botanik bahçelerini ziyaret edin

Deshaies'deki botanik bahçeleri, Guadeloupe'u ziyaret eden herkesin mutlaka görmesi gereken yerlerden. Bahçeler 1800'lerde kuruldu ve dünyanın dört bir yanından çeşitli flora ve fauna içeriyor. Botanik bahçelerinin tarihi hakkında sergilerin yer aldığı küçük bir müzenin yanı sıra parkın içinden geçen birkaç parkur vardır.

Pointe des Chateaux'ya bir gezi yapın

Pointe des Chateaux popüler bir turizm merkezidir ve adanın en yüksek noktasıdır. Bir gözetleme noktası ve dünyanın dört bir yanından farklı bitki türlerini sergileyen bir botanik bahçesi vardır.

Guadeloupe'nin en güzel şehirlerinden biri olan Baie-Mahault'u ziyaret edin

Baie-Mahault, Guadeloupe'nin en güzel kasabalarından biridir. Palmiye ağaçları, plajları ve birçok restoran ve barı vardır. Eski şehir, dar sokakları, pastel renkli evleri ve her yerde çiçeklerle çok güzel. Burada tüm güzel manzaralara hayran hayran saatlerce yürüyebilirsiniz!

Ayrıca Baie-Mahault'ta yüzebileceğiniz pek çok harika yer var: Kendi başınıza dinlenmek istiyorsanız hemen yan tarafta yüzmek için mükemmel olan yapay bir plaj var; Daha aktif bir şey tercih ediyorsan, rüzgar sörfü veya uçurtma sörfü gibi pek çok aktivitenin mevcut olduğu Plage des Aigrettes'e yönel. Bazen güçlü akıntılar insanları alıp götürebileceğinden, denizde çok fazla açılmamaya dikkat et!

Pointe a Pitre'deki Morne Croisette Parkı'nı keşfedin

Morne Croisette Parkı akşamları ziyaret etmek için harika bir yer. Güzel bir plajın yanı sıra birkaç restoran ve bar bulunmaktadır. Küçük hayvanat bahçesi, maymunları beslemekten ve egzotik kuşlara bakmaktan keyif alacak çocuklar için de ilgi çekici olabilir. Ailenizle dışarı çıkmak istiyorsanız bu park harika bir seçenek çünkü herkes için bir şeyler var: yüzmek, dışarıda yemek yemek veya yakındaki barlardan veya restoranlardan birinden alacağınız içkilerle sahilde dinlenmek.

Umarız, Guadeloupe'de ziyaret edilecek en iyi yerler. Güzel bir ada ve burada görülecek ve yapılacak çok şey var. Yakında ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu ilgi çekici yerlerin hiçbirini kaçırmadığınızdan emin olun!