Ücretsiz olarak görebileceğiniz Yunanistan manzaraları

Yunanistan kadim kültür ruhunun hâlâ hüküm sürdüğü, dünyanın her yerinden birçok turistin ulaşmaya çalıştığı bir ülkedir. Görünüşte küçük olan bu ülkede birçok cazibe merkezi bulunmaktadır.

Yunanistan en çok rağbet gören turistik bölgelerden biridir ve şüphesiz her birinin bu ülkede böylesine muhteşem bir manzara gördüğü düşünülmüştür. Görülecek pek çok yer var ama ücretsiz gidip görebileceğiniz yerler özellikle turistlerin ilgisini çekiyor.

Birçoğu, Atina'nın Yunanistan'ın kalbi olduğunu söylüyor. Öyledir, çünkü Atina sadece bir şehir, sadece bir başkent değil, çeşitli kültürel yapıların, tapınakların, doğal bir fenomenin bulunduğu, mucizevi bir şekilde günümüze kadar gelmiş, herkesin nasıl ve ne olduğunu görebileceği bir yerdir. insanlardan önce yaşadılar. Atina şehrinin kendisi zaten ülkenin ana cazibe merkezi olarak adlandırılabilir, çünkü birçok yer tek bir yerde birbirine bağlıdır - Atina Akropolü bölgesinde.

Hadrian Kemeri

Hadrian Takı, Atina'da Amalis Caddesi'ne giden ünlü kemerdir. 131 yılında eski şehirden Roma İmparatorluğu'nun yeni kısmına giden yol üzerinde inşa edilmiştir. Hadrian Takı restore edilmiş olmasına rağmen, o zamanların görünümünü ve hatırasını mükemmel bir şekilde korumuştur.

Anafiotika

Bu, Akropolis'in kuzeydoğu yamacında yer alan, Atina'nın inanılmaz pitoresk bir bölgesidir. Burada Kanellopoulos Müzesi de dahil olmak üzere çeşitli antik mimarileri görebilirsiniz.

Selanik

Tüm Selanik şehri ve ayrıca Atina, güzelliğiyle şimdiden kalbi fetheden birçok turistik yeri, birçok eski caddeyi, meydanı, bentleri topladı. Şehir merkezinde Platia Aristotelous ve Platia Eleftherias meydanı var, antik mimariyi izleyen çok sayıda vatandaş ve turist her zaman var.

Peloponnese

Görünüşe göre bu yarımadayı ziyaret eden herkes, tüm manzaralarını ve güzelliklerini nefesini tutarak hatırlıyor. En popüler turistik yerlerden biri, antik Yunanistan'da Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı Olympia'nın kalıntılarıdır. Orada, bir zamanlar ilk yarışmaların yapıldığı, dünyanın en eski stadyumunu görebilirsiniz. Ayrıca stadyumun yakınında, spor salonunu ve Hera tapınağını görebileceğiniz Olimpiyat Köyü bulunmaktadır.

Aslında bu, Yunanistan'ı ziyaret eden herkesin ziyaret etmesi gereken yerlerin sadece küçük bir kısmı. Bu, cazibe merkezleri aramanıza gerek olmayan bir ülkedir, çünkü onlar kelimenin tam anlamıyla her yerde bulunurlar, ancak büyüleyici olamazlar ve herkesi bu inanılmaz ülkeyi ziyaret etmeye çekerler, güzel manzaraları, binaları, mimariyi yansıtan böylesine zengin ve güzel bir tarihe sahip. , ve antik Yunanistan'ın çok güçlü bir ruhuna sahip!