Ventimiglia - İtalya'da bir sınır kasabası

Ventimiglia - İtalya'da bir sınır kasabası

İtalya'nın Ligurya kıyısında bir liman kentidir. Ventimiglia'da bir gümrük ofisi var. Ventimiglia çok küçük bir taşra kasabasıdır. Fransız Rivierası'nda kalıyorsanız, tren operatörü SNCF ile ulaşabilirsiniz. İtalya'dan geliyorsanız, Trenitalia tarafından işletilen demiryollarını kullanın. Tabii bir de eski şehir var, yoksul mahallelerden dolayı daha çok gecekondu gibi.

Eski şehir ve seyir terası, şehir merkezinden uzakta, Roya Nehri'nin karşısında yer almaktadır. , Ligurya Denizi'ne akar. Eski şehrin içinden geçerken, on ikinci yüzyılın Meryem Ana'nın Göğe Kabulü Katedrali'ni göreceğiz. Katedralin yakınında, sekizgen bir bina dikkati hak ediyor - Vaftizci Yahya'nın adını taşıyan Vaftizhane. Colletta Meydanı'nda, eski şehirdeki onuncu yüzyıl Başmelek Mikail Kilisesi duruyor. Avrupa'daki neredeyse tüm ortaçağ şehirlerinde olduğu gibi Ventimiglia'da da Roma kalıntıları Albintimilium Arkeoloji Kompleksi'nde bulunuyor.

Böyle bir tatil beldesinde yapamazsınız. Adını kurucusu Thomas Genbury'den alan 1860 Botanik Bahçesi olmadan yapmayın. Uzunluğu 18 hektardır. Ligurya Denizi'nin güzel, güneşli geniş gezinti yolu, renkli parlak teknelerle, çakıllı kıyıda duruyor, yürümek için çağırıyor. Setin bir tarafında deniz, diğer tarafında çok sayıda balkonlu yedi katlı konut binaları var.

Konut binaları düzensiz konumlanmıştır. Evler dağlara koşar. Alışveriş yapanlar için pazartesi günleri açık olan bir giyim pazarı var. Ana şey siesta'yı yakalamaktır. Siesta on ikide başlar ve öğleden sonra on beşte biter. Etrafa bakmak için vaktiniz olmadan kimse olmayacak.

Sanki pazar yokmuş gibi. Çanta, ceket, ayakkabı almak için zamanınız yoksa, konut binalarının zemin katlarında küçük dükkanlar ve outletler var. Kıyıda çok sayıda restoran var. Ancak yerleşim bölgelerinde bulunan "aile" kafelerinde yemek yemek daha ucuzdur. Seti kapatıp şehrin derinliklerine inerken, böyle bulacaksınız. Çok lezzetli, hızlı servis ediliyor, neredeyse hiç insan yok, hoş bir ev ortamı. Birçok Fransız, yiyecek, alkollü içecek, tütün ürünleri, giysi satın almak için hafta sonları Ventimiglia'ya seyahat ediyor. Burada fiyatlar çok daha düşük. Ana caddede gri ve beyaz şeritlerle boyanmış bir kilise var.

Ve yanında, hediyelik eşya dükkanıdır. Çok çeşitli Venedik maskeleri, Murano cam ürünleri de var. Ventimiglia'da kaybolamazsın. Ya denize gidersiniz ya da tren istasyonuna. İstasyonda Fransız ve İtalyan operatörlerin bilet gişeleri; Ayrıca makine aracılığıyla bir bilet satın alabilirsiniz. Ventimiglia, Nice'ye trenle 50 dakika, Ventimiglia'dan San Remo'ya ise yolculuk trenle 10 dakika sürüyor.