Loading icon

Fransa'daki en iyi 5 gezilecek yer

Dünyanın her yerinden gezginler, romantizmi ve gelenekleriyle tanınan bu ülkeyi ziyaret etmeye çalışıyor.

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi hangi cazibe merkezini ziyaret edeceğine karar verdiyse Paris'e gitmeli. Eyfel Kulesi tüm ülkede en çok tanınan binadır.


Tabii ki, kule bugün hayal bile edilemeyecek bir üne sahip, ancak bir zamanlar Paris halkı arasında çok karışık duygulara neden olmuştu. Çok sayıda konuk bu binaya şaşırıp içtenlikle hayran kalırken, Parislilerin çoğu bu kuleye karşıydı ve birçok kez onu yıktırmaya çalıştı.

Louvre

Bu yapı bir zamanlar gerçek bir kaleydi ve şimdi müze olarak kullanılıyor. Burada yüz binlerce antik ve modern sergi var. Ziyaretçilerin sadece 35 bin sergiyi görebildikleri dikkat çekiyor. Bunun nedeni yer olmamasıdır ve bazı sergiler genellikle ayrı depolama koşulları gerektirir.

Disneyland Paris

Burası, birlikte seyahat edenler için mükemmel çünkü her çocuk tüm çocukluğu boyunca böyle muhteşem bir yeri ziyaret etmek ister.

< p data-ctag="figure">

Bu, dünya çapında büyük bir ün payı almış çok büyük bir eğlence kompleksidir. Şunları içerir: çeşitli oteller, güzel parklar ve hatta tüm yerleşim alanları. Katılım hakkında konuşursak, bu cazibe çok sayıda turistik yeri geride bırakır.

Cote d'Azur veya Fransız Rivierası

Büyüleyici yerel doğa manzarasının tadını çıkarmak ve harika bir dinlenme için ideal bir yerdir. Fransız Rivierası, el değmemiş plajları, lüks restoranları ve çeşitli eğlence seçenekleriyle tanınır.

Buranın iklimi oldukça hoş, çünkü burada güçlü bir sıcaklık veya aşırı soğuk bulamayacaksınız. Bir kişi büyük bir kumar hayranıysa, o zaman onun için mükemmel bir yerel kumarhane vardır ve at severler her gün yarışların yapıldığı hipodromu ziyaret edebilir.

Chamonix Mont Blanc

Çoğu Bu vadiye gidenler kayak yapmak için giriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, bu kayak merkezi 200 yaşın üzerindedir. Kayak tutkunları için Fransa'nın en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Bu şaşırtıcı değil, çünkü burada muhteşem doğayı görebilir ve olağanüstü zaman geçirebilirsiniz.

Fransa, eski binaların ve kültürün korunduğu muhteşem bir ülkedir.