Zabytki w Brukseli warte odwiedzenia

Zabytki w Brukseli warte odwiedzenia

Wiele osób tak naprawdę nie chce odwiedzać Belgiiw porównaniu z innymi sąsiednimi krajami i ich stolicami, takimi jak Paryż czy Amsterdam. Bruksela sama w sobie nie jest tak znana i popularna, ale to nie znaczy, że nie ma tam nic do zobaczenia ani odwiedzenia. Miasto ma wiele bardzo pięknych miejsc i atrakcji.

Atom

W pobliżu centrum stolicy znajduje się Atomium. Wykonany jest z metalu kapitalnego, w postaci dziewięciu ogromnych kul. Ten punkt orientacyjny pokazuje symbol ery atomowej i wykorzystania energii atomowej. Zarówno mieszkańcy, jak i goście mogą wejść do samej kuli, a także przejść przez rury łączące kule. W jednej ze sfer, a konkretnie w górnej, znajduje się restauracja, w której po długim zwiedzaniu sfer można zjeść obiad.

Królewskie Szklarnie Leken

Niedaleko od sfer stołecznych znajduje się duży park, w którym znajduje się ogród botaniczny, a także królewskie szklarnie. Tych szklarni jest bardzo dużo, odwiedzając je po wilgotnym klimacie Brukseli można poczuć się jak w pięknej dżungli. Ale niestety zwiedzający nie mogą tak często odwiedzać szklarni, nie dlatego, że tam nie jest pięknie. Faktem jest, że ogród botaniczny jest otwarty tylko przez 2 tygodnie w kwietniu i przez 2 tygodnie w maju. To właśnie w tym okresie turyści mogą zobaczyć najpiękniejsze kwiaty na świecie w trakcie ich kwitnienia.

Minia Europa

Kolejną atrakcją jestMini Europa. Ale wejście w to jest trochę trudne, bo instytucja ta jest otwarta dla publiczności tylko od kwietnia do grudnia, przez resztę czasu jest zamknięta. Turyści z dziećmi będą bardzo zainteresowani, jest miejsce na sesje zdjęciowe, ale nawet samo spacerowanie po Mini Europe jest bardzo interesujące.

Ta atrakcja znajduje się również w parku, w którym znajdują się królewskie szklarnie. Przede wszystkim konstrukcje mini Europy można zobaczyć elewację w formie „Atomium”.

Wielkie miejsce

Dziś nie sposób przegapić i nie wiedzieć o takim miejscu w Brukseli jak Grand Place. Znajduje się w pobliżu głównego ratusza i domu króla i trudno przejść obok i nie zauważyć wspaniałego dywanu kwiatowego.

Sam dywan jest nie mniej znany niż pomnik Manneken Pis lub Atomium. Aby okoliczni mieszkańcy i goście miasta mogli podziwiać niesamowite piękno, w połowie kwietnia, około 15 kwietnia, zaczęto sadzić kwiaty. Aby jednak urozmaicić kompozycje kwiatowe, kwiaty sadzi się raz na dwa lata, zachowując przy tym swój kształt i bogatą barwę. I właśnie w tym roku Wielki Pałac będzie mógł zaskoczyć swoich gości kolejnym kwiatowym arcydziełem.

Miejskie rezydencje architekta Victora Horty

Victor Horta to człowiek, któremu cała Bruksela mówi „dziękuję!” za ich budynki, ulice, architekturę. Stał się jednym z ojców założycieli stylu Art Nouveau, w którym powstała cała architektura Brukseli. Niestety obecnie są tylko 4 budynki wykonane przez wielkiego architekta. Bruksela jest z nich dumna, a każdy przewodnik pokaże Ci dziedzictwo secesji.

Bruksela to miasto, które wita nowych gości i zachwyca swoimi słynnymi zabytkami.