Loading icon

Ottawa jest zdecydowanie jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kanadzie

Ottawa, stolica Kanady, to piękne miejsce do odwiedzenia. Jest wiele do zobaczenia, w tym budynki Parlamentu i Narodowe Miejsce Historyczne Kanału Rideau. Znajdziesz tu również mnóstwo muzeów i galerii, którymi możesz się cieszyć z rodziną lub samotnie wynajętym samochodem lub pieszo. Planując podróż do Ottawy rozważ możliwość rezerwacji hoteli w Ottawie online.

Wzgórze parlamentarne i budynki Parlamentu

Wzgórze parlamentarne to siedziba rządu federalnego Kanady. Znajdują się w nim budynki parlamentu, w których mieszczą się sale Izby Gmin i Senatu, a także kilka innych biur rządowych i sal konferencyjnych. To także miejsce, w którym znajdziesz jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych Ottawy: Peace Tower (lub Center Block). Zbudowany w latach 1859-1916 z wapienia z Quebec City, ma ponad 70 metrów wysokości i tarczę zegara po każdej stronie o średnicy 10 metrów!

Narodowe miejsce historyczne kanału Rideau

Rideau Canal jest narodowym miejscem historycznym i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to najstarszy nieprzerwanie działający system kanałów w Ameryce Północnej, zbudowany w celu zapewnienia bezpiecznej trasy transportu towarów z Montrealu do Kingston. Kanał składa się z dwóch części: górnej między Kingston i Ottawą oraz dolnej między Kingston a jeziorem Ontario.

Kanał Rideau był przez lata odwiedzany przez wiele znanych osób, w tym Winstona Churchilla, który podróżował nim w 1895 roku; Królowa Elżbieta II; Prince Charles (który pływał po nim kajakiem); Księżniczka Anna; Charles de Gaulle; Ronald Reagan; George'a Busha seniora; Bill Clinton.

Kanadyjskie Muzeum Wojny

Kanadyjskie Muzeum Wojny to narodowe muzeum historii wojskowości i jedna z najpopularniejszych atrakcji Ottawy. Muzeum zostało założone w 1917 roku przez pułkownika Jamesa B. Larkina, który służył jako adiutant generała Sir Arthura Currie podczas I wojny światowej. Larkin chciał zachować wojenne zasługi Kanady dla przyszłych pokoleń, więc zaczął zbierać artefakty od żołnierzy którzy walczyli za granicą, a także inne istotne przedmioty, takie jak mundury, broń i pojazdy używane podczas operacji bojowych. Obecnie w muzeum znajduje się ponad 7000 obiektów z tego okresu (oraz innych wojen).

Kanadyjskie Muzeum Wojny posiada jedną z największych kolekcji sztuki wojennej w całej Ameryce Północnej — świadectwo nie tylko własnej kolekcji, ale także wysiłków podejmowanych w celu pozyskania dzieł od prywatnych kolekcjonerów z całej Kanady poprzez umowy darowizny lub zakupu z kuratorami z innych muzeów w całej Kanadzie, którzy mogą potrzebować materiałów akcesyjnych, ale nie mają dostępnego miejsca w ścianach własnych galerii lub na obszarach magazynowych.

National Gallery of Canada

National Gallery of Canada to muzeum sztuki międzynarodowej znajdujące się w Ottawie. Znajduje się w nim ponad 20 000 dzieł sztuki, od starożytnych po współczesne. Kolekcja obejmuje obrazy, rzeźby i rysunki z całego świata, a nawet niektóre rzadkie dzieła, takie jak chiński obraz na jedwabiu z VIII wieku pne (który jest jednym z zaledwie dwóch znanych zachowanych przykładów).

Wieża Pokoju

Wieża Pokoju to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Ottawie i łatwo zrozumieć, dlaczego. Położona przy Wellington Street, pomiędzy ulicami Elgin i Bank, ta wspaniała neogotycka budowla została zbudowana w latach 1927-1936 w ramach obchodów Kanadyjskiego Diamentowego Jubileuszu. Jego budowa została sfinansowana przez architekta Parliament Hill, Johna A. Pearsona, a nadzorowana przez głównego projektanta Thomasa W. Fullera, który oparł swój projekt na katedrze w Canterbury w Anglii; jego wysokość (91 metrów) symbolizuje ówczesny status Kanady jako dominium w Wielkiej Brytanii.

Wnętrze było wielokrotnie aktualizowane lata - ostatnio w 2007 r., kiedy zwiedzający zostali przeniesieni z podziemnej przestrzeni do nowych galerii na każdym piętrze - ale wiele pozostaje niezmienionych od pierwotnego projektu: znajdziesz witraże przedstawiające sceny z historii Kanady; stolarka rzeźbiona w skomplikowane wzory; żelazne kraty nad każdym oknem (zostały dodane po 9/11 ze względów bezpieczeństwa); zawiłe rzeźby wokół każdej kolumny; ozdobne gzymsy kominkowe wykonane z marmuru importowanego z Włoch; marmurowe podłogi w większości pokoi... i wiele więcej!

Kanadyjskie Muzeum Przyrody

Kanadyjskie Muzeum Przyrody to Narodowe Muzeum Historii Naturalnej i Nauk Przyrodniczych w Ottawie, Ontario, Kanada. Jest to największe tego typu muzeum w Kanadzie. Muzeum zostało założone w 1916 roku na mocy ustawy parlamentu, aby „pomoc w propagowaniu wiedzy wśród mieszkańców Kanady o ich środowisku naturalnym i jego zasobach”.

Budynek był kilkakrotnie rozbudowywany od czasu jego pierwotnej budowy (1931), aby pomieścić rosnące kolekcje: obecnie mieści ponad 4 miliony przedmiotów, w tym okazy, takie jak skały, minerały i skamieniałości; rośliny; Zwierząt; ludzkie artefakty kulturowe z całego świata, w tym przedmioty historyczne związane z kulturami rdzennej ludności na terytoriach Kanady.

Bazylika Katedralna Notre-Dame

Katedra Notre- Bazylika Katedralna Dame to największy kościół w Kanadzie i szósty co do wysokości budynek w Ottawie. Jest to również czwarty co do wielkości kościół w Ameryce Północnej, mogący pomieścić 2500 osób. Katedra została zaprojektowana przez francuskiego architekta Paula Frere'a, który pracował nad innymi godnymi uwagi budynkami, takimi jak Wzgórze Parlamentarne i Chateau Frontenac (hotel).

W katedrze znajdują się piękne witraże przedstawiające sceny z historii biblijnych i historii Kanady. Wewnątrz znajdziesz figury świętych, w tym św. Jana Chryzostoma (patrona kaznodziejów), św. Teresy Flemming (patronki Kanadyjczyków) i św. Józefa Labre (który żył jako żebrak).

Kanada Muzeum Lotnictwa i Kosmosu

Kanadyjskie Muzeum Lotnictwa i Kosmosu znajduje się przy 880 Panet Street w Ottawie i jest otwarte codziennie od 9:00 do 5:00 12:00, z wyjątkiem 24 i 25 grudnia. Wstęp do muzeum kosztuje 15 USD dla dorosłych, 13 USD dla seniorów (65+) i studentów za okazaniem legitymacji, 10 USD dla dzieci w wieku 6-17 lat oraz bezpłatnie dla dzieci do lat 5 w towarzystwie osoby dorosłej lub opiekuna posiadającego wstęp płatny.

Muzeum zawiera ponad 130 wystawionych samolotów, w tym samolot Charlesa Lindbergha Spirit of St Louis, którym przeleciał nad Oceanem Atlantyckim w 1927 roku; Ręcznie wykonany drewniany samolot Johna Gillespie Magee, który był używany podczas II wojny światowej; Pierwszy w historii lot z napędem wykonany w Kanadzie przez dwupłatowiec firmy A V Roe (Avro) Company Avian zbudowany w 1909 roku; I wiele więcej!

Muzeum Banku Kanady

Muzeum Banku Kanady znajduje się w budynku Banku Kanady, który jest także domem dla ich siedziby głównej. Jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich, od poniedziałku do piątku od 9:30 do 15:00 oraz w weekendy od 10:00 do 16:00.

W Ottawie jest wiele do zobaczenia

Ottawa jest stolicą Kanada i jest domem dla Kanadyjskiej Galerii Narodowej, Kanadyjskiego Muzeum Wojny i nie tylko. W Ottawie jest wiele innych muzeów, które możesz odwiedzić.

Ottawa jest również znana ze swoich parków i ogrodów, takich jak Rideau Canal Park i Major's Hill Park. Jeśli chcesz zobaczyć dziką przyrodę podczas wizyty w Ottawie, rozważ udanie się do obszaru chronionego Beaver Creek lub parku Gatineau, w którym występuje duża liczba zwierząt, w tym jelenie!

Mamy nadzieję, że ta lista zainspirowała Cię do odwiedzenia Ottawy i życzymy bezpiecznej podróży.