Loading icon

Ottawa kesinlikle Kanada'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir.

Kanada'nın başkenti Ottawa ziyaret etmek için güzel bir yer. Parlamento Binaları ve Rideau Kanalı Ulusal Tarihi Bölgesi dahil görülecek çok şey var. Ayrıca, ailenizle veya tek başınıza kiralık bir arabada eğlenebileceğiniz çok sayıda müze ve galeri bulacaksınız. yürüyerek. Ottawa'ya seyahatinizi planlarken Ottawa'daki oteller için çevrimiçi rezervasyon yapma olasılığını göz önünde bulundurun.

Parlamento Tepesi ve Parlamento Binaları

Parlamento Tepesi Kanada federal hükümetinin merkezi. Avam Kamarası ve Senato odalarının yanı sıra diğer birkaç devlet dairesi ve toplantı odasına ev sahipliği yapan Parlamento Binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Ottawa'nın en tanınmış yerlerinden birini de burada bulacaksınız: Barış Kulesi (veya Merkez Blok). 1859-1916 yılları arasında Quebec City kireçtaşı ile inşa edilmiş, 70 metreden uzun ve her iki yanında 10 metre çapında birer saat kadranı var!

Rideau Kanalı Ulusal Tarihi Bölgesi

Rideau Kanal Ulusal Tarihi Sit Alanı ve UNESCO Dünya Mirası Sit Alanıdır. Bu, Kuzey Amerika'daki sürekli çalışan en eski kanal sistemidir ve Montreal'den Kingston'a mal taşımak için güvenli bir rota sağlamak üzere inşa edilmiştir. Kanal iki bölümden oluşur: Kingston ve Ottawa arasındaki üst bölüm ve Kingston ile Ontario Gölü arasındaki alt bölüm.

Rideau Kanalı, 1895'te burayı gezen Winston Churchill de dahil olmak üzere birçok ünlü kişi tarafından ziyaret edilmiştir; Kraliçe ikinci Elizabeth; Prens Charles (onda kano yapmaya giden); Prenses Anne; Charles de Gaulle; Ronald Reagan; George Bush Kıdemli; Bill Clinton.

Kanada Savaş Müzesi

Kanada Savaş Müzesi, ulusal bir askeri tarih müzesidir ve Ottawa'nın en popüler cazibe merkezlerinden biridir.. Müze, 1917'de I. Dünya Savaşı sırasında General Sir Arthur Currie'nin yardımcısı olarak görev yapmış olan Albay James B. Larkin tarafından kuruldu. Larkin, Kanada'nın savaş zamanı katkılarını gelecek nesiller için korumak istedi, bu yüzden askerlerden eserler toplamaya başladı. denizaşırı ülkelerde savaşmış olanların yanı sıra savaş operasyonları sırasında kullanılan üniformalar, silahlar ve araçlar gibi diğer ilgili öğeler. Bugün müze, bu döneme (ve diğer savaşlara) ait 7.000'den fazla nesneyi barındırmaktadır.

Kanada Savaş Müzesi, Kuzey Amerika'nın herhangi bir yerindeki en büyük savaş sanatı koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapıyor; bu, yalnızca kendi koleksiyonunun değil, aynı zamanda eser edinme çabalarının da bir kanıtı Kanada'daki diğer müzelerdeki küratörlerle bağış veya satın alma anlaşmaları yoluyla Kanada'daki özel koleksiyonculardan, materyallere erişmek isteyebilecek ancak kendi galerilerinin duvarlarında veya depolama alanlarında boş yeri olmayan.

Kanada Ulusal Galerisi

Kanada Ulusal Galerisi, Ottawa'da bulunan bir uluslararası sanat müzesidir. Antik eserlerden çağdaş eserlere uzanan 20.000'den fazla sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır. Koleksiyon, dünyanın her yerinden tabloları, heykelleri ve çizimleri içerir ve hatta MÖ 8. yüzyıldan kalma bir Çin ipek tablosu gibi bazı nadir parçaları da içerir (bu, hayatta kalan bilinen iki örnekten biridir).

Barış Kulesi

Barış Kulesi, Ottawa'daki en ikonik binalardan biridir ve nedenini anlamak kolaydır. Elgin ve Bank Caddeleri arasındaki Wellington Caddesi üzerinde yer alan bu muhteşem Gotik Uyanış yapısı, Kanada'nın Elmas Jübile kutlamalarının bir parçası olarak 1927 ile 1936 yılları arasında inşa edilmiştir. İnşaatı, Parlamento Tepesi mimarı John A. Pearson tarafından finanse edildi ve tasarımını İngiltere'nin Canterbury Katedrali'ne dayandıran baş tasarımcı Thomas W. Fuller tarafından denetlendi; yüksekliği (91 metre), Kanada'nın o dönemde Büyük Britanya içinde bir hakimiyet statüsünü simgeliyor.

İç mekan birkaç kez güncellendi yıllar - en son 2007'de ziyaretçiler bir yer altı alanından her kattaki yeni galerilere taşındığında - ancak orijinal tasarımından pek çok şey değişmedi: Kanada tarihinden sahneleri tasvir eden vitray pencereler bulacaksınız; karmaşık desenlerle oyulmuş ahşap işleri; her pencerenin üzerinde demir parmaklıklar (güvenlik endişeleri nedeniyle 11 Eylül'den sonra eklendi); her sütunun etrafındaki karmaşık oymalar; İtalya'dan ithal edilen mermerden yapılmış süslü şömine rafları; odaların çoğunda mermer zeminler... ve çok daha fazlası!

Kanada Doğa Müzesi

Kanada Doğa Müzesi, Ottawa, Ontario, Kanada'daki ulusal doğa tarihi ve doğa bilimleri müzesi. Kanada'daki türünün en büyük müzesidir. Müze, 1916 yılında bir Parlamento Yasası ile "Kanada halkı arasında doğal çevreleri ve kaynakları hakkında bilgi geliştirmeye yardımcı olmak" amacıyla kurulmuştur.

Bina, orijinal yapımından (1931) bu yana, büyüyen koleksiyonlarını barındırmak için birkaç kez genişletildi: şu anda kayalar, mineraller ve fosiller gibi örnekleri içeren 4 milyondan fazla öğeyi barındırıyor; bitkiler; hayvanlar; Kanada topraklarındaki yerli halkların kültürleriyle ilgili tarihi öğeler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen insan kültürel eserleri.

Notre-Dame Katedrali Bazilikası

Notre- Dame Katedral Bazilikası Kanada'daki en büyük kilise ve Ottawa'daki en yüksek altıncı binadır. Aynı zamanda 2.500 kişilik oturma kapasitesiyle Kuzey Amerika'nın dördüncü büyük kilisesidir. Katedral, Parlamento Tepesi ve Chateau Frontenac (bir otel) gibi diğer önemli binalarda çalışan Fransız mimar Paul Frere tarafından tasarlandı.

Katedralin hem İncil hikayelerinden hem de Kanada tarihinden sahneleri tasvir eden güzel vitray pencereleri vardır. İçinde St John Chrysostom (vaizlerin koruyucu azizi), St Theresa Flemming (Kanadalıların koruyucu azizi) ve St Joseph Labre (bir dilenci olarak yaşamış) gibi azizlerin heykellerini bulacaksınız.

Kanada Havacılık ve Uzay Müzesi

Kanada Havacılık ve Uzay Müzesi Ottawa'da 880 Panet Caddesi'nde bulunur ve her gün 09:00 - 05:00 saatleri arasında açıktır. öğleden sonra, 24 ve 25 Aralık hariç. Müzeye giriş ücreti yetişkinler için 15 $, yaşlılar (65+) ve kimlikli öğrenciler için 13 $, 6-17 yaş arası çocuklar için 10 $ ve bir yetişkin veya vasi eşliğinde 5 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. ücretli giriş.

Müzede, Charles Lindbergh'in 1927'de Atlantik Okyanusu'nu geçtiği Spirit of St Louis uçağı da dahil olmak üzere 130'dan fazla uçak sergileniyor; John Gillespie Magee'nin 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan el yapımı ahşap uçağı; 1909'da inşa edilen AV Roe (Avro) Company Avian çift kanatlı tarafından Kanada'da yapılan ilk motorlu uçuş; Ve çok daha fazlası!

Kanada Bankası Müzesi

Kanada Bankası Müzesi, Kanada Bankası Binası'nda yer almaktadır. aynı zamanda merkez ofislerine de ev sahipliği yapmaktadır. Pazartesiden Cumaya 09:30 - 15:00 ve hafta sonları 10:00 - 16:00 saatleri arasında ücretsiz ve halka açıktır.

Ottawa'da görülecek çok şey var

Ottawa Kanada ve Kanada Ulusal Galerisi, Kanada Savaş Müzesi ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. Ottawa'da ziyaret edebileceğiniz daha birçok müze var.

Ottawa, Rideau Canal Park ve Major's Hill Park gibi parkları ve bahçeleriyle de tanınır. Ottawa'yı ziyaret ederken biraz yaban hayatı görmek istiyorsanız Beaver Creek Koruma Alanı'na veya geyik dahil çok sayıda hayvanın bulunduğu Gatineau Park'a gitmeyi düşünün!

Umarız bu liste size Ottawa'yı ziyaret etmeniz için ilham vermiştir ve size güvenli yolculuklar dileriz.