Loading icon

Najlepsze rzeczy do odwiedzenia w Rimini

Rimini to nadmorskie miasto nad Morzem Adriatyckim, w regionie Emilia-Romagna i części regionu Romagna. Słynie z długiej, piaszczystej plaży, która rozciąga się na długości 14 km (8,7 mil) wzdłuż Morza Adriatyckiego. Miasto słynie również z rzymskiego amfiteatru, który został odrestaurowany i nadal jest używany jako jeden z największych teatrów plenerowych we Włoszech. W Rimini jest wiele innych zabytków, które warto odwiedzić, takich jak Arco Augusto, Porta Montanara i Piazza Tre Martiri. Zalecamy wypożyczenie samochodu w Rimini lub wynajęcie lokalnego przewodnika w Rimini, aby w pełni poznać kulturę miasta.

Łuk Augusta

Łuk Augusta to starożytny rzymski pomnik w Rimini. Został zbudowany na cześć cesarza rzymskiego Augusta, który zmarł w 14 rne, i stoi przy wejściu do parku znanego jako Parco delle Rimembranze (Park Pamięci). Łuk ma dwie kondygnacje: na szczycie płaskorzeźba przedstawiająca zwycięstwo Augusta nad Kleopatrą pod Akcjum; poniżej znajduje się kolejna płaskorzeźba przedstawiająca sceny z jego życia.

Sam łuk jest wykonany z trawertynu, co oznacza, że jego budowa byłaby bardzo kosztowna – i ten fakt wskazuje, dlaczego wzniesiono tutaj tak wyszukany pomnik: miał być świadectwem potęgi i prestiżu ge, aby każdy, kto ją zobaczył, wiedział, jak bogaci i potężni byli ci, którzy zlecili jej budowę!

Porta Montanara

Symbol miasta, Porta Montanara jest jednym z głównych punktów orientacyjnych w Rimini. To starożytna rzymska brama i łuk triumfalny, zbudowane z marmuru i trawertynu w pierwszym wieku naszej ery. To jedno z tych miejsc, których nie można przegapić podczas zwiedzania tego historycznego miasta!

Piazza Tre Martiri

Piazza Tre Martiri to ważny plac w Rimini, nazwany na cześć trzech włoskich żołnierzy rozstrzelanych przez wojska hitlerowskie w 1943 r. Pomnik trzech żołnierzy znajduje się na środku placu.

Położony przy Via delle Forze Armate, został zbudowany w latach 1835-1840 przez Carlo D'Agrate jako hołd dla Giuseppe Garibaldiego i jego żołnierzy, którzy walczyli z Austrią podczas kampanii zjednoczeniowej (1859). Jeśli chcesz zobaczyć ten piękny pomnik z bliska, możesz go odwiedzić za darmo!

Rimini Caput Viarum

Rimini Caput Viarum to nazwa wzgórza w Rimini we Włoszech. Dosłowne tłumaczenie jego łacińskiej nazwy to „Rimini Head of Roads” (lub „Rimini Capital of Roads”). Znaczenie tej nazwy wynika z jej położenia: znajduje się w najwyższym punkcie Rimini, co oznaczało, że podróżni musieliby tędy przechodzić w drodze gdzie indziej, jadąc na wschód lub zachód wzdłuż Via Emilia (głównej rzymskiej drogi, która kiedyś biegła między Mediolanem a Bolonią). Dało to początek jego przydomkowi „stolica” lub „głowa” wszystkich dróg prowadzących z Rzymu do innych miejsc - i tym samym stało się znane jako Caput Viarum („głowa” lub „stolica”).

Ponte di Tiberio

Ponte di Tiberio (Most Tyberiusza) to rzymski most w Rimini we Włoszech. Łączy centrum miasta z wyspą Montebello, na której stoi kościół Tempio Malatestiano.

Most został zbudowany w 19 rne na polecenie rzymskiego cesarza Tyberiusza. Pierwotnie nosił nazwę Pons Aemilius na cześć jego przybranego ojca i poprzednika jako spadkobiercy cesarza Augusta, Marka Wipsaniusza Agryppy. Most był wielokrotnie niszczony przez powodzie, ale za każdym razem był odbudowywany; obecnie składa się z pięciu łuków wspartych na kamiennych filarach spoczywających na wysypiskach błotnistych, które kiedyś były częścią jeziora Fucino.

Museo della Città

To muzeum jest w całości poświęcone miastu Rimini i jego historii. Możesz zobaczyć wszystko, od starożytnych monet i rzeźb po obrazy artystów takich jak Giorgio Morandi (1904-1964) i Giovanni Boldini (1842-1931). Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Domus del chirurgo

Domus del chirurgo (Dom chirurga) to średniowieczny budynek, w którym obecnie mieści się galeria sztuki. Znajduje się w historycznym centrum Rimini, zaledwie kilka kroków od morza iw pobliżu wielu innych atrakcji. Domus del Chirurgo jest otwarty od wtorku do niedzieli od 9:30 do 19:00; wstęp kosztuje 6 euro dla dorosłych, 4 euro dla studentów i seniorów powyżej 65 roku życia.

W muzeum znajdują się prace artystów takich jak Rodolfo Fumagalli, Franco Gentilini i Giorgio Morandi, którzy urodzili się w Rimini lub tam pracowali punkt w trakcie ich kariery. Można tu również zobaczyć obrazy artystów takich jak Tintoretto czy Giovanni Francesco Romanelli!

Anfiteatro Romano

Anfiteatro Romano to pozostałości dużego amfiteatru, który został zbudowany w I wieku naszej ery i ostatnio używany w VI wieku. Można go zwiedzać z przewodnikiem, podczas którego poznasz jego historię i architekturę. Wstęp jest bezpłatny!

W Rimini jest tak wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia i mamy nadzieję, że ta lista pomogła Ci zacząć. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat którejkolwiek z tych witryn lub innych, które nie zostały tutaj wymienione, sprawdź naszą witrynę internetową!