Loading icon

Sydney to wymarzone miasto!

Emerald City — takie „drugie” imię Sydney otrzymywali od rdzennych mieszkańców i turystów. Niezapomniane atrakcje znajdują się w tym mieście. Sydney to największe miasto Australii. Turystów przyciągają nie tylko nowoczesne wieżowce w stylu biznesowym, ale także liczne wycieczki po „wielkim” Sydney. Parki i złote plaże ciągnące się przez wiele kilometrów nie pozostają niezauważone.

Sydney Aquarium jest jednym z trzech najlepszych akwariów na świecie. Po prostu nie chcesz wychodzić z tego budynku, akwarium to marzenie. Żyją tam najbardziej niezwykłe ryby całego oceanu. Możesz zobaczyć groźne rekiny pływające nad głową lub 3-metrowe krokodyle pływające z gracją w swoim sektorze. Niezwykłe piękno - stoki, gigantyczne rozmiary. Zabawne foki, pingwiny i dziobaki zadowolą Cię tajemnicą i spokojem. Odwiedzając to miejsce, nie tylko poczujesz przypływ emocji i nieustraszoności, ale także uzyskasz wiele niezapomnianych wrażeń.

"Sydney Wildlife World" to trzypiętrowy budynek, znajdujący się obok Sydney Aquarium, zawiera ponad 70 wystaw najbardziej egzotycznych "mieszkańców", w tym ponad 150 gatunków zwierząt żyjących w Australii. Odwiedzający to zoo zanurzą się w świat przygód i eksploracji, ponieważ tylko tam można zobaczyć ogromną liczbę gadów i torbaczy. Australia jest domem dla najbardziej jadowitych węży na ziemi. Najbardziej zdumiewające jest to, że to właśnie tam liczba jadowitych węży przekracza prawie 65% niejadowitych.

Największy wąż w tym zakładzie ma 8 metrów długi Ametystowy Python. Tęczowy przystojny mężczyzna przyciąga uwagę nie tylko swoim rozmiarem, ale także kolorem masy perłowej. W dziczy można znaleźć wiele motyli o różnych kolorach i rozmiarach.

Idąc ścieżkami z czerwonego piaskowca, możesz obserwować parę oczu wpatrujących się w ciebie uważnie – to krokodyl słonowodny o imieniu Rex. Jego długość sięga pięciu metrów. W sąsiedztwie z ogromnym krokodylem pływają bardzo urocze małe krokodyle. Żyją tam również koale i wiele innych egzotycznych zwierząt, których nie można zobaczyć w zwykłym zoo.

"Budynek Teatru Opery" - każde miasto ma swoją „zapał”. Francja ma Wieżę Eiffla, Anglia Big Bena, a Sydney ma operę. To budynek z XX wieku, a dzień i noc są niezapomniane piękne. Dachy w kształcie żagla – oryginalny pomysł architekta. W budynku znajduje się sala operowa na 1550 miejsc, sala koncertowa na 2700 miejsc, a także kino i dwie duże restauracje. Wnętrze i dekoracja w stylu „kosmicznego gotyku” nie pozostawią obojętnym.

Rejs po Sydney Harbour to duży katamaran, który może pomieścić setki osób i jest czymś, na co po prostu trzeba jeździć. Zobaczysz nie tylko piękno Zatoki Sydney i piękno samego miasta, ale także usłyszysz fascynującą historię Australii i jej atrakcji.

Głodny, możesz zamówić pyszne śniadanie, lunch i kolację bezpośrednio na tym katamaranie. Kuchnia Sydney z pewnością zadziwi Cię swoimi arcydziełami.

"Sydney Tower i atrakcja Oztrek" - aby zobaczyć nieopisaną panoramę miasta, wystarczy wspiąć się na taras widokowy i odbyć zapierający dech w piersiach lot na szczyt Wieża Sydney. Tam czeka na Ciebie miasto w całej okazałości, w pełnym widoku. Wszystkie zabytki można zobaczyć gołym okiem lub obejrzeć je przez lornetkę. Ta niesamowita mini wycieczka obejmuje wizytę w Oztreku, wirtualną wycieczkę po Australii na ekranie z oszałamiającą jakością dźwięku i ruchomymi krzesłami.

To jest tylko niewielka część atrakcji Sydney. Kiedy odwiedzisz to miasto, po prostu nie będziesz chciał wracać. Ludzie tam, wyróżniający się spokojem, są zawsze gotowi do pomocy.

Piękne budynki, niezwykłe drzewa i egzotyczne zwierzęta zapadną w pamięć na długo. Odwiedziwszy Sydney raz, będziesz tam wracać raz za razem.