Loading icon

Sidney bir rüya şehri!

Zümrüt Şehir - böyle bir "ikinci" isim, Sidney yerli halkından ve turistlerinden aldı. Unutulmaz cazibe merkezleri bu şehirde bulunmaktadır. Sidney Avustralya'nın en büyük şehridir. Turistler, yalnızca modern yüksek katlı iş tarzı binalardan değil, aynı zamanda “büyük” Sidney çevresindeki çok sayıda geziden de etkileniyor. Kilometrelerce uzanan parklar ve altın sarısı kumsallar gözden kaçmıyor.

Sidney Akvaryumu dünyanın en büyük üç akvaryumundan biridir. Bu binadan ayrılmak istemiyorsunuz, akvaryum bir rüya. Tüm okyanusun en sıradışı balıkları orada yaşıyor. Tam tepede yüzen tehditkar köpekbalıklarını veya sektörlerinde zarafetle yüzen 3 metrelik timsahları görebilirsiniz. Olağandışı güzellik - eğimler, devasa boyutlar. Oynak foklar, penguenler ve ornitorenkler sizi gizem ve huzurla memnun edecek. Bu yeri ziyaret ederek, yalnızca duygu dalgalanması ve korkusuzluk hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda birçok unutulmaz izlenim edineceksiniz.

"Sydney Wildlife World", Sidney Akvaryumu'nun yanında bulunan üç katlı bir binadır ve Avustralya'da yaşayan 150'den fazla hayvan türü de dahil olmak üzere en egzotik "yerleşiklerin" 70'den fazla sergisini içerir. Bu hayvanat bahçesinin ziyaretçileri macera ve keşif dünyasına dalacak, çünkü sadece orada çok sayıda sürüngen ve keseli hayvan görebilirsiniz. Avustralya, dünyadaki en zehirli yılanlara ev sahipliği yapmaktadır. En şaşırtıcı şey, zehirli yılanların sayısının zehirli olmayanların neredeyse %65'ini aşmasıdır.

Bu kuruluştaki en büyük yılan 8 metredir uzun Ametist Python. Gökkuşağı yakışıklısı sadece boyuyla değil sedef rengiyle de dikkat çekiyor. Vahşi doğanın bir köşesinde farklı renk ve boyutlarda birçok kelebek bulunur.

Kırmızı kumtaşı yollarında yürürken size dikkatle bakan bir çift gözü izleyebilirsiniz - bu Rex adında bir tuzlu su timsahıdır. Uzunluğu beş metreye ulaşır. Kocaman bir timsahın olduğu mahallede çok sevimli yavru timsahlar yüzüyor. Ayrıca, normal bir hayvanat bahçesinde görülmeyen koalalar ve diğer birçok egzotik hayvan orada yaşar.

"Opera Tiyatrosunun İnşası" - her şehrin kendi "lezzeti" vardır. Fransa'da Eyfel Kulesi, İngiltere'de Big Ben ve Sydney Opera Binası var. Bu, XX yüzyılın bir binası ve gece ve gündüz unutulmayacak kadar güzel. Yelken şeklindeki çatılar - mimarın özgün fikri. Binada 1550 kişilik bir opera salonu, 2700 kişilik bir konser salonunun yanı sıra bir sinema ve iki büyük restoran bulunmaktadır. İç mekan ve dekorasyon, "uzay çağı Gotik" tarzında sizi kayıtsız bırakmayacak.

Sydney Harbour Cruise, yüzlerce insanı alabilen ve sadece sürmeniz gereken büyük bir katamarandır. Sadece Sydney Körfezi'nin güzelliğini ve şehrin güzelliğini görmekle kalmayacak, aynı zamanda Avustralya'nın büyüleyici tarihini ve turistik yerlerini de duyacaksınız.

Aç, bu katamaranda lezzetli bir kahvaltı, öğle ve akşam yemeği sipariş edebilirsiniz. Sidney mutfağı, başyapıtlarıyla sizi şaşırtacak.

"Sidney Kulesi ve Öztrek cazibesi" - şehrin tarif edilemez panoramasını görmek için seyir terasına çıkmanız ve tepeye nefes kesici bir uçuş yapmanız yeterli. Sidney Kulesi. Orada, şehir tüm görkemiyle sizi bekliyor. Tüm manzaraları çıplak gözle görebilir veya dürbünle bakabilirsiniz. Bu muhteşem mini tura, çarpıcı ses kalitesi ve hareketli sandalyelerle ekranda sanal bir Avustralya turu olan Öztrek ziyareti dahildir.

Bu Sidney'in ilgi çekici yerlerinin sadece küçük bir kısmı. Bu şehri bir kez ziyaret ettiğinizde bir daha geri dönmek istemeyeceksiniz. Oradaki sakinlikleriyle öne çıkan insanlar her zaman yardım etmeye hazırlar.

Güzel binalar, sıra dışı ağaçlar ve egzotik hayvanlar uzun süre hatırlanacak. Sidney'i bir kez ziyaret ettikten sonra, oraya tekrar tekrar döneceksiniz.