Loading icon

7 Słynnych zabytków w Indonezji

Istnieje wiele wysp w Indonezji, nawet eksperci nie są pewni, ile ich jest. Wyspy Republiki Indonezji ciągną się na 5120 kilometrów od wschodu na zachód. 300 grup etnicznych mówi w ponad 740 językach i dialektach. Choć większość osób zna tylko Bali, w całym kraju jest wiele innych niesamowitych atrakcji.

Świątynia Tanah Lot

Hinduistyczna świątynia Tanah Lot na Bali znajduje się na szczycie klifu, który przez wieki został ukształtowany przez ocean. Ta tajemnicza świątynia jest jedną z siedmiu świątyń morskich na południowo-zachodnim wybrzeżu Bali. Przy niskim stanie wody odwiedzający mogą przespacerować się po dnie oceanu, aby dotrzeć do świątyni. Najlepsze zdjęcia Tanah Lot można zrobić o zachodzie lub wschodzie słońca.

Świątynia Prambanan

Prambanan to kompleks 9-wiecznej świątyni hinduistycznej w Jawie, który w swojej świetności miał 240 świątyń. Prace nad restauracją świątyni rozpoczęły się w latach 30. XX wieku i trwają do dnia dzisiejszego. Główna świątynia jest poświęcona bóstwu hinduistycznemu Śiwie. Otaczają ją dwie inne świątynie poświęcone Brahmie i Wisznu. Nie przegap pięknych reliefów z epopei Ramajany.

Wulkan Krakatau

To nie jest najwyższy ani największy wulkan w Indonezji. Wulkan Krakatau jest znany ze swojego potężnego wybuchu w 1883 roku. W wyniku erupcji zginęło ponad 36 000 osób. Ponad 165 miast i wsi na wyspie Krakatau zostało zniszczonych. Wybuch trwał dwa dni i stał się istotnym momentem w historii. Wulkan Krakatau to stratowulkan. Jest to stożkowaty wulkan o stromych zboczach, warstwach zastygłej lawy i popiołu wulkanicznego. Wyspa Krakatau znajduje się w Cieśninie Sundajskiej.

Tarasy Ryżowe Jatiluwe

Te tarasy ryżowe są symbolicznym zabytkiem w Indonezji. Jatiluwe to rozległe i piękne pola ryżowe, wyrzeźbione w zboczu góry, od poziomu morza do jej szczytu. Pola ryżowe są uprawiane za pomocą systemu irygacji Subak. Jest to tradycyjna metoda, która przetrwała wieki i została przekazana z pokolenia na pokolenie. System ten został opracowany przez rolników i jest używany na całej wyspie.

Katedra w Dżakarcie

Katedra w Dżakarcie, zbudowana w 1810 roku, absurdalnie znajduje się naprzeciwko meczetu Istiklal. Jest to jedna z atrakcji Indonezji, przypominająca historię Holenderskich Indii Wschodnich. Neogotycka katedra rzymskokatolicka nosi nazwę Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Katedra została zbudowana z cegły, tynku i posiada dach z belek tekowych. Znajdują się w niej trzy ołtarze i trzy imponujące żelazne iglice o wysokości od 45 do 60 metrów. Jest to czynna katedra w przeważająco muzułmańskim kraju.

Monument na równiku w Pontianaku

Ponieważ Indonezja jest jednym z 13 państw leżących na równiku, należy się, że Indonezja ma pomnik, który oznacza miejsce, które dzieli półkule północną i południową. Pontianak jest jedynym miastem na świecie położonym na równiku.

To pomnik oznaczający teren, który został zbadany przez holenderską ekspedycję w 1928 roku. Jest to stalowa kula z czarnymi kolumnami.

Kościół Blenduk

To piękny kościół holenderskiej kolonii, zbudowany w 1753 roku w mieście Semarang. Stare miasto Semarang znane było jako Oudstad i posiada zbiór innych budynków z XVIII wieku, które warto odwiedzić.

Oryginalnie zbudowany w stylu jawajskiego joglo, ten historyczny indonezyjski zabytek jest najstarszym kościołem protestanckim na Jawie.