Loading icon

Detroit – północne miasto Stanów Zjednoczonych, w którym można poczuć piękno Wielkich Jezior

Detroit położone jest w północnej części Stanów Zjednoczonych i jest największym portem na rzece o tej samej nazwie , który wpada do pięknych Wielkich Jezior. Miasto posiada rozwiniętą sieć komunikacyjną oraz wiele branż, w tym inżynieryjną i stoczniową. Przeszłość miasta jest ściśle związana z kwitnącym przemysłem motoryzacyjnym i do dziś technologia motoryzacyjna odgrywa dużą rolę w życiu miasta.

Miasto samochodowe

Nowoczesna metropolia położona jest w malowniczej okolicy Michigan. W dawnej stolicy motoryzacji wciąż organizowane są wystawy najpopularniejszych marek samochodowych. To tutaj rozpoczął się znany kierunek muzyki - techno.

Miasto jest często określane jako nawiedzone miejsce ze względu na wiele opuszczonych budynków, domów i firm. Jednak miasto wciąż się rozwija, aw jego części biznesowej znajduje się wiele centrów biznesowych i dużych biur. Niestety, Detroit nie wiedzie spokojnego i wyważonego życia i, podobnie jak w minionych dziesięcioleciach, kwitnie w nim przestępczość i przestępczość. W tym miejscu można tanio kupić nieruchomość, a przeprowadzka nie wymaga dużo pieniędzy.

Miasto drapaczy chmur słynie z przedmieść z wieloma atrakcjami, takimi jak ciekawe Muzeum Wielkich Jezior, piękny Greenfield Park i najbardziej prestiżowy University of Michigan. Długie nabrzeże miasta ma ogromną liczbę modnych sklepów odzieżowych, hoteli i restauracji. Istnieje również wiele centrów rozrywki i terenów parkowych. To miejsce jest zawsze zatłoczone i jest najpopularniejszym miejscem wśród turystów.

Michigan ma wiele niesamowitych muzeów z różnych dziedzin nauki, historii i sztuki. Instytut Sztuki prezentuje prawdziwe bogactwo o znaczeniu międzynarodowym w postaci wielu arcydzieł kultury i rzemiosła artystycznego.

Wszyscy mieszkańcy miasta pokochali wspaniały Rynek Wschodni, na którym można kupić piękne pamiątki i wysokiej jakości produkty rolne. Miasto jest zdominowane przez czarną ludność i tylko na kilku obszarach, wyróżniających się ciszą i spokojem, biali pracujący Amerykanie żyją całymi rodzinami.

Atrakcje w Detroit

Muzeum Henry'ego Forda znajduje się na przedmieściach i rozciąga się na dużym obszarze. Unikalne muzeum żywo prezentuje doskonałość amerykańskiego postępu motoryzacyjnego w różnych sekcjach i pawilonach z przykładami różnych marek i modeli na wystawie. Tutaj możesz zobaczyć nowoczesne i starożytne arcydzieła, imponujące wzornictwem i wyjątkową wydajnością.

Centrum Renaissance zachwyca nowoczesną architekturą i wspaniałością majestatycznych drapaczy chmur, które tworzą cały kompleks. Zespół architektoniczny zdobi brzeg rzeki, a wewnątrz wysokich wież znajduje się kilka sklepów, hoteli, restauracji, siłowni i biur.

Piękno architektoniczne centrum miasta nie ustępuje największym metropoliom Ameryki. Oprócz elegancji designu i nowoczesnego rytmu panoramę miasta zdobi świeżość terenów zielonych, które wyróżniają dość duże terytoria.