Zabytki Grecji, które można zobaczyć za darmo

Grecja to kraj, w którym wciąż panuje duch kultury antycznej, do którego stara się dotrzeć wielu turystów z całego świata. Wiele atrakcji znajduje się w tym pozornie małym kraju.

Grecja jest jednym z najbardziej poszukiwanych obszarów turystycznych i niewątpliwie każdy z nich miał zobaczyć tak niesamowity widok w tym kraju. Jest wiele zabytków, które można znaleźć, ale miejsca, w których można je zobaczyć za darmo, są szczególnie intrygujące dla turystów.

Wielu twierdzi, że Ateny są sercem samej Grecji. Dzieje się tak, ponieważ Ateny to nie tylko miasto, nie tylko stolica, to miejsce, w którym znajdują się różne budowle kulturowe, świątynie, fenomen przyrody, które cudem przetrwały do ​​dziś, aby każdy mógł zobaczyć jak i co żyli przed ludźmi. Samo miasto Ateny można już nazwać główną atrakcją kraju, ponieważ wiele miejsc jest połączonych w jednym miejscu - na terenie ateńskiego Akropolu.

Łuk Hadriana

Łuk Hadriana to słynny łuk w Atenach, który prowadzi do alei Amalis. Został zbudowany w 131 na drodze prowadzącej ze starego miasta do nowej części Cesarstwa Rzymskiego. Pomimo tego, że Łuk Hadriana został odrestaurowany, doskonale zachował wygląd i pamięć tamtych czasów.

Anafiotika

Jest to niezwykle malowniczy obszar Aten, który znajduje się na północno-wschodnim zboczu Akropolu. Tutaj możesz zobaczyć różne starożytne architektury, w tym Muzeum Kanellopoulos.

Saloniki

Całe Saloniki, a także Ateny, zgromadziły wiele zabytków, wiele starych ulic, placów, nabrzeże, które już podbija serce swoim pięknem. W centrum miasta znajduje się plac Platia Arystoteles i Platia Eleftherias, zawsze jest dużo mieszkańców i turystów, którzy oglądają antyczną architekturę.

Peloponez

Wydaje się, że każda osoba, która odwiedziła ten półwysep, z zapartym tchem przypomina sobie wszystkie jego widoki i piękności. Jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych są ruiny Olimpii, gdzie w starożytnej Grecji odbywały się igrzyska olimpijskie. Można tam zobaczyć najstarszy stadion świata, na którym kiedyś odbywały się pierwsze zawody. Również w pobliżu stadionu znajduje się Wioska Olimpijska, gdzie można zobaczyć gimnazjum i świątynię Hery.

W rzeczywistości jest to tylko niewielka część tych miejsc, które każda osoba musi odwiedzić podczas wizyty w Grecji. To kraj, w którym nie trzeba szukać atrakcji, bo znajdują się one dosłownie wszędzie, które fascynują i przyciągają wszystkich do odwiedzenia tego niesamowitego kraju, z tak bogatą i piękną historią, w której odbijają się piękne widoki, budynki, architektura i po prostu ma tak silnego ducha starożytnej Grecji!