Loading icon

Baśniowe królestwo Maroka

Maroko to mały kraj, który jest domem dla pysznych mandarynek i jasnych pomarańczy. Znajduje się w północno-zachodniej Afryce. Ten niesamowity kraj o specyficznej kulturze, niezwykłych tradycjach i licznych atrakcjach nieustannie przyciąga turystów z różnych krajów swoim pięknem i wyrafinowaniem.

Maroko nigdy nie przestaje zadziwiać swoich gości wspaniałymi, ręcznie wykonanymi dziełami lokalnych rzemieślników, a także ciekawymi muzeami historycznymi, zabytkami architektury i bogatą przyrodą.

Rabat

Administracyjną i kulturalną stolicą Królestwa Maroka nie jest Marrakesz, jak wielu ludzie myślą, ale Rabat.

< p data-ctag="figure">

To wspaniałe miasto słynie z pięknych starożytnych zabytków i wszelkiego rodzaju budowli sakralnych. Ponadto w stolicy znajduje się wiele krajowych galerii i muzeów.

Fes

Ten słynny starożytny miasto uważane jest za kulturalną stolicę tego małego kraju. Przede wszystkim Fez przyciąga turystów wspaniałymi fontannami, pięknymi meczetami, a także budynkami mieszkalnymi stworzonymi w tradycyjnym marokańskim stylu.

Barwnie

Główna atrakcja z Fes to farbiarnie, które są dużą spółdzielnią i pracuje w niej około 500 rodzin. Ci ludzie z pokolenia na pokolenie przekazują tajniki obróbki skóry i tworzenia pięknych produktów z tego naturalnego materiału.

Fes Farbiarki przestrzegają naturalnego sposobu przetwarzania i barwienia surowców, dlatego produkty te są cenione na całym świecie. Wszystkie skórki są moczone w gołębim łajnie, a następnie barwione na różne kolory naturalnymi barwnikami, takimi jak kwiat maku, szafran czy mięta. Farbiarki prowadzą sklep, w którym każdy może kupić niezwykłe produkty ze skóry naturalnej, takie jak torby, torebki, paski, a także odzież wierzchnią i kapcie.

Kolejną ciekawą atrakcją Fezu są małe piekarnie, które oferują wypieki nie tylko spożywcze, ale także do dalszej sprzedaży w sklepy. Do takich piekarni zwracają się również okoliczni mieszkańcy, którzy nie mogą trzymać w domu piekarnika. Przynoszą ciasto, a potem przychodzą po gotowy chleb.

Chefchaouen

Być może najbardziej niezwykłą atrakcją Maroka jest miasto Chefchaouen, które stają się popularne ze względu na swój niebieski kolor.

Wszystkie budynki mieszkalne, niemieszkalne, a także bramy, donice, chodniki i obiekty małej architektury są pomalowane na niebiesko.