Loading icon

Fas'ın peri krallığı

Fas Lezzetli mandalinalara ve parlak portakallara ev sahipliği yapan küçük bir ülkedir. Kuzeybatı Afrika'da bulunur. Kendine özgü kültürü, sıra dışı gelenekleri ve sayısız cazibe merkezi olan bu muhteşem ülke, güzelliği ve gelişmişliği ile sürekli olarak farklı ülkelerden turistleri cezbetmektedir.

Fas, yerel ustaların muhteşem el yapımı eserlerinin yanı sıra ilginç tarihi müzeleri, mimari anıtları ve zengin doğasıyla konuklarını şaşırtmaktan asla vazgeçmiyor.

Rabat

Fas Krallığı'nın idari ve kültürel başkenti, çoğu kişi kadar Marakeş değildir. insanlar düşünür ama Rabat.

< p data-ctag="figure">

Bu muhteşem şehir, güzel antik manzaraları ve her türlü dini yapılarıyla ünlüdür. Ayrıca başkentte birçok ulusal galeri ve müze bulunmaktadır.

Fes

Bu ünlü antik şehir bu küçük ülkenin kültür başkenti olarak kabul edilir. Her şeyden önce Fez muhteşem çeşmeleri, güzel camileri ve geleneksel Fas tarzında yapılmış konut binalarıyla turistleri cezbeder.

Boyahaneler

Ana cazibe Fes büyük bir kooperatif olan boyahanelerdir ve içinde yaklaşık 500 aile çalışmaktadır. Bu insanlar nesilden nesile deri işlemenin ve bu doğal malzemeden güzel ürünler yaratmanın sırlarını aktarıyorlar.

Fes Boyacılar, hammaddelerin doğal şekilde işlenmesi ve boyanmasına bağlıdır, bu nedenle bu ürünler tüm dünyada değerlidir. Tüm deriler güvercin gübresine batırılır ve daha sonra haşhaş çiçeği, safran veya nane gibi doğal boyalarla farklı renklerde boyanır. Boyacılar, herkesin çanta, cüzdan, kemer, dış giyim ve terlik gibi doğal deriden yapılmış sıra dışı ürünleri satın alabileceği bir dükkana sahiptir.

Fes'in bir başka ilginç cazibe merkezi, sadece yemek için değil, aynı zamanda daha fazla satış için unlu mamuller sunan küçük fırınlardır. mağazalar. Evlerinde fırın tutamayan yöre sakinleri de bu tür fırınlara başvuruyor. Hamuru getiriyorlar ve sonra bitmiş ekmek için geliyorlar.

Chefchaouen

Muhtemelen Fas'taki en sıra dışı cazibe merkezi Chefchaouen şehridir. mavi rengi nedeniyle popüler oldu.

Tüm konut binaları, konut dışı binalar, ayrıca kapılar, saksılar, kaldırımlar ve küçük mimari objeler maviye boyanmıştır.