Miami'deki en iyi turistik yerler

Miami 20. yüzyıl sonu ABD film kültürünün gerçek bir kahramanı: Suç dramalar, göz alıcı TV dizileri ve bol miktarda komedi, kıyıdaki gelişmeyi efsanevi bir turizm şehri haline getirdi; ekonomisinin yarısı neon tabelalar, palmiye ağaçları ve altın kumdan oluşan kaleyi ziyarete gelen ziyaretçilere dayalı.

Ancak bu kentsel yerleşim, arkasında çok renkli çağrışımlar bulunan bir turizm ili haline gelmedi. Tam tersine: Miami, aynı zamanda, büyük Amerikan şehirlerinde bulunmayan benzersiz binaları ve ilginç bina çözümleriyle örnek bir metropol. Başlıca turist ilgi alanı Miami banliyösüdür - Miami Sahili. Yasama düzeyinde bunlar, tüm dünya ve bu şehirlerin sakinleri tarafından tek bir bütün olarak kabul edilen iki farklı belediyedir.

Bu nedenle, Miami'nin bir turist için değeri iki katına çıkar, çünkü ikincisinden önce her zaman bir sonraki konaklama gününde ne keşfedileceği konusunda bir seçim vardır: bölgeden bölgeye dengeli ve sorunsuz akan bir metropol veya daha zorlu bir metropol, ana bölüme kıyasla, ancak efsanevi kumsalda yer alan son derece çeşitli ve çekici bir bölüm.

Miami Sahili

Burası tüm dünyanın bildiği Miami'nin yüzü. Dünyaca ünlü yıldızlar bile Miami Beach'te kalmayı egzotik tatil köylerinde dinlenmeye tercih ediyor, bu da en sevdiğiniz aktörle sokakta veya en yakın restoranda buluşmanızı sağlıyor. İşte en pahalı oteller, en konforlu plaj bölümleri ve turistler için bazıları daha ayrıntılı olarak bahsetmeye değer birkaç çekici yer.

1. Bass Museum of Art çok çeşitli kültürel objelerden oluşan kapsamlı bir (üç bin sergi) koleksiyonu içeren muhteşem bir müzedir: tablolar , minyatürler, duvar halıları, heykeller ve heykeller. Bu resimlerin oluşturulma süresi, Orta Çağ'dan günümüze kadar değişiklik göstermekte ve bu da her bir objenin manevi değerini akıl almaz boyutlara taşımaktadır.

Müzenin, girdikten sonra kuruma ücretsiz olarak girebileceğiniz ve bütçe gezginleri arasındaki otoritesini güçlendiren bir zaman çerçevesi vardır.

2. Bayside Marketplace Miami'de gerçek bir alışveriş simgesidir. Para harcamaya hazır olan ziyaretçinin önünde düzinelerce mağaza, restoran ve birçok eğlence mekanı açılıyor: sinema salonları, slot makineli salonlar, atış galerileri ve çok daha fazlası - her zevke göre para harcamanın yolları.

Bu alışveriş merkezinin önemli bir artısı, açık havada, müşterileri ışıltılı aksesuarlar veya egzotik yiyeceklerle dolu başka bir harika mağaza için sıkıcı bir kuyrukta terlemeye zorlamadan yer almasıdır.

3. Art Deco bölgesi , aynı adı taşıyan mimari tarzın bir rezervi olarak adlandırılabilir. Parlak renklere sahip bu iddialı binalar, sıra dışı manzaralara aç gözler için gerçek bir doyurucu yemek. Bu alanda herhangi bir şey için yakalayabilirsiniz: binalar için, kaldırımlar için, sahillerde cankurtaran kabinleri için, tuvalet kabinleri için - tüm bu alan aktif rekreasyondan çok dünyanın bir sonraki vizyonunun tefekkürüne ayrılmıştır - parlak çizgiler ve köşeli binalar aracılığıyla.

Ve bu sadece gün içinde! Geceleri bölge bir neon şövalyesine dönüşüyor: benzersiz gece programı olan barlar, restoranlar ve kafeler gece yolcularından önce açılıyor.

Miami

Şehrin ana kısmı artık turistik mekanlarla dolu değil, ancak hala kendi topraklarında Wynwood bölgesi - sokak resimleri rezervi dahil olmak üzere birçok benzersiz yere sahip. orijinal yaşam alanlarında - şehrin dezavantajlı bir bölgesi.

Miami'ye gelen her yabancı ziyaretçi, özellikle yerel kalkınma buna katkıda bulunduğundan, bu son derece aydınlık ve doğal alanın sokaklarında vakit geçirmeli: pek çok farklı prestijli mağaza, bar ve kafe var ve bunların çoğu elbette iş için çalışıyor. geceleri, duvarlarda resimleri varken. ikinci bir rüzgar açar.

Dolayısıyla, Miami, daha yakından incelendiğinde, her insanın turizm programında zorunlu bir öğe haline gelmesi gereken bir ziyaretin eksiksiz olarak parlak ve sulu bir tatil beldesi imajını doğrulamaktadır. Ana şey daha fazla para almaktır, çünkü Miami'de mutluluk satın alabilirsiniz - kısacık da olsa, parlak ve akılda kalıcıdır.