Loading icon

Co zobaczyć w Rzymie za 2 dni?

Rozpocznij swój pobyt w Rzymie od wizyty w muzeach i bazylikach Watykanu. Oto kilka przydatnych wskazówek, które na pewno się przydadzą:

1) Ponieważ Watykan co roku przyciąga miliony wiernych i turystów, przygotuj się na to, że być może będziesz musiał stanąć w kolejce na więcej niż jednego godzinę;

2) Koniecznie odwiedź St. Katedra Piotra, ale nie zapomnij przyjść w zamkniętych ubraniach. Obowiązują tu surowe zasady i goście w wulgarnych, otwartych ubraniach nie mają wstępu, więc zwróć na to uwagę;

3) Bazylika otwiera się dla turystów o 8 rano, więc postaraj się tam dotrzeć wcześnie, aby móc stanąć w kolejce. Możesz opcjonalnie zapłacić za zwiedzanie Muzeów Watykańskich, wtedy wraz z grupą innych turystów zostaniesz zabrany poza kolejnością.

Zdecyduj sam, czego chcesz: zatłoczyć się w zatłoczonej katedrze z innymi turystami i słuchać do zwięzłej i zwięzłej historii przewodnika, który już spieszy do następnego miejsca, lub do samodzielnego odkrywania wszystkiego w miarowym tempie.

Co ciekawego w katedrze św. Piotra ?

Po pierwsze, jest to największy kościół chrześcijański na całym świecie. Pojemność katedry to ponad 60 tysięcy osób. Za początek założenia katedry uważa się rok 1626, co oznacza, że ​​katedra ma prawie 400 lat.

Po drugie, architektami i malarzami, którzy pracowali przy tworzeniu i malowaniu katedry byli Rafael , Michała Anioła, a także Berniniego i Bramante.

Po trzecie, turyści mają możliwość wspiąć się na szczyt kopuły, skąd otwiera się „dobry” widok. Tak, widok jest po prostu wspaniały: cały Rzym, Plac Świętego Piotra jest na wyciągnięcie ręki. Recenzja to 360 stopni.

W Watykanie grzechem jest nie odwiedzić Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie można zobaczyć galerię legendarnych fresków, niedawno odrestaurowanych.

Na via della Conciliazione znajdują się różne stragany i sklepy, które sprzedają różnorodne pamiątki i prezenty. Znalezienie tej ulicy jest bardzo łatwe: jeśli stoisz plecami do Bazyliki Świętego Piotra, to jesteś dokładnie na tej ulicy.

Jeżeli jedziesz tą ulicą prosto, wkrótce znajdziesz się w innym punkcie na trasie. Przed tobą Zamek Świętego Anioła, który był niegdyś rezydencją papieży. Historia tego zamku, który obecnie pełni funkcję muzeum, liczy prawie 2 tysiące lat.

Biorąc pod uwagę, że w Rzymie zawsze jest dużo turystów i naprawdę jest co zobaczyć, możemy powiedzieć, że pierwszy dzień w Rzymie już się skończył. Aby jak najlepiej wykorzystać ten dzień, zdecyduj z góry, co dokładnie chcesz odwiedzić i dowiedz się więcej o tych zabytkach. Kup przewodnik po mapie.

Teraz drugi dzień.

Rzym

Na następny dzień , skup się na samym Rzymie. Oto lista miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić:

1) Koloseum – kolosalny amfiteatr starożytnego Rzymu;

2) Piazza Venezia;

3) Capitol.

To główne punkty Twojej trasy, zabytki, których nie możesz przegapić. Jeśli oczywiście masz wolny czas lub zdecydujesz się zostać w Rzymie jeszcze jeden dzień, zobacz starożytne zabytki w dzielnicy Rzymu.

Rozpocznij drugi dzień od zwiedzania Koloseum, które od dwóch tysięcy lat jest swego rodzaju symbolem starożytnego Rzymu. Niedaleko starożytnego amfiteatru znajduje się marmurowy łuk Konstantyna. Po podziwianiu majestatycznych ruin historycznej części miasta możesz ruszać dalej.

W centrum Rzymu znajduje się słynny Piazza Venezia, który w starożytności odgrywał ważną rolę w życiu społecznym i handlowym miasta.

Ostatnim punktem trasy jest mały Kapitol.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę część miasta?

1) W rzeczywistości narodził się tutaj starożytny Rzym. Na siedmiu wzgórzach jednym z nich był Kapitol i założono miasto, którego historia liczy już ponad dwa tysiące lat.

2) Koniecznie odwiedź słynne Muzea Kapitolińskie, które były zaprojektowane i zrekonstruowane przez samego Michała Anioła.

3) Te muzea zawierają bezcenne zabytki historii i kultury starożytnego Rzymu.

Oto jedna z możliwych tras, aby odwiedzić wiele miejsc w Rzymie w ciągu dwóch dni i uzyskać niezapomniane wrażenia na lata przyjść. Aby cieszyć się wakacjami, bądź elastyczny i skromny w swoich oczekiwaniach. Jeśli nie udało Ci się wejść do jednego muzeum lub jednego budynku, nie zniechęcaj się i idź do następnego. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas i wysiłek, aby w pełni cieszyć się wakacjami.