2 günde Roma'da ne görülmeli?

Roma 'daki konaklamanıza Vatikan müzelerini ve bazilikalarını ziyaret ederek başlayın. İşte kesinlikle işinize yarayacak bazı faydalı ipuçları:

1) Vatikan her yıl milyonlarca inananı ve turisti kendine çektiğinden, birden fazla kişi için sıraya girmek zorunda kalabileceğiniz gerçeğine hazır olun. saat;

2) St. Peter Katedrali, ancak kapalı kıyafetlerle gelmeyi unutmayın. Burada katı kurallar var ve kaba açık giysilerle ziyaretçilerin girmesine izin verilmiyor, bu yüzden buna dikkat edin;

3) Bazilika sabah 8'de turistlere açılıyor, bu yüzden oraya erken gitmeye çalışın, böylece yapabilirsiniz. sıraya girmek. Bir seçenek olarak, Vatikan Müzeleri turu için ödeme yapabilirsiniz, ardından bir grup diğer turistle birlikte sıra dışı kalacaksınız.

Ne istediğinize kendiniz karar verin: Kalabalık bir katedralde diğer turistlerle birlikte kalabalıklaşın ve dinleyin zaten bir sonraki yere gitmek için acelesi olan bir rehberin kısa ve öz hikayesine veya her şeyi ölçülü bir hızda kendi başınıza keşfetmenize.

Aziz Petrus Katedrali'nin ilginç yanı nedir? ?

Birincisi, tüm dünyadaki en büyük Hıristiyan kilisesidir. Katedralin kapasitesi 60 binin üzerindedir. Katedralin kuruluş tarihi 1626 olarak kabul ediliyor ki bu da katedralin neredeyse 400 yaşında olduğu anlamına geliyor.

İkinci olarak, katedralin oluşturulması ve boyanmasında çalışan mimar ve ressamlar Raphael'di. , Michelangelo'nun yanı sıra Bernini ve Bramante.

Üçüncü olarak, turistler kubbenin tepesine tırmanma fırsatına sahiptir, buradan “iyi” bir manzara açılır. Evet, manzara tek kelimeyle muhteşem: Roma'nın tamamı, Aziz Petrus Meydanı parmaklarınızın ucunda. İnceleme 360 ​​derece.

Vatikan'dayken, yakın zamanda restore edilmiş efsanevi fresklerin galerisini görebileceğiniz Sistine Şapeli'ni ziyaret etmemek günahtır.

della Conciliazione üzerinden satış yapan çeşitli tezgahlar ve dükkanlar var. çeşitli hediyelik eşyalar ve hediyeler. Bu sokağı bulmak çok kolay: Sırtınız Aziz Petrus'a dönükse, tam olarak bu sokaktasınız demektir.

Bu caddeden dümdüz giderseniz, kısa süre sonra kendinizi rotanızın başka bir noktasında bulacaksınız. Önünüzde eskiden papaların ikametgahı olan Castel Sant'Angelo var. Şu anda müze olarak kullanılan bu kalenin tarihi yaklaşık 2 bin yıllık.

Roma'da her zaman çok sayıda turist olduğunu ve gerçekten görülecek bir şey olduğunu düşünürsek, Roma'daki ilk günün çoktan bittiğini söyleyebiliriz. Bu günden en iyi şekilde yararlanmak için, tam olarak ne ziyaret etmek istediğinize önceden karar verin ve bu yerler hakkında daha fazla bilgi edinin. Bir harita rehberi satın alın.

Yani, şimdi ikinci gün.

Roma

Ertesi gün için , Roma'nın kendisine odaklanın. İşte kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerlerin listesi:

1) Kolezyum - Antik Roma'nın devasa bir amfitiyatrosu;

2) Piazza Venezia;

3) Capitol.

Bunlar rotanızın ana noktaları, kaçıramayacağınız manzaralar. Tabii ki boş vaktiniz varsa veya Roma'da bir gün daha kalmaya karar verirseniz, Roma bölgesindeki antik turistik yerleri görün.

İkinci gününüze bir Colosseum turuyla başlayın. iki bin yıldır antik Roma'nın bir tür sembolü olmuştur. Antik amfitiyatrodan çok uzakta olmayan, mermerden yapılmış Konstantin Kemeri var. Şehrin tarihi bölümünün görkemli kalıntılarını hayranlıkla izledikten sonra ilerleyebilirsiniz.

Roma'nın merkezinde, eski zamanlarda önemli bir rol oynayan ünlü Piazza Venezia vardır. şehrin sosyal ve ticari hayatında.

Rotanın son noktası küçük Capitol Tepesi.

Şehrin bu kısmına neden dikkat etmelisiniz?

1) Aslında antik Roma burada doğdu. Yedi tepede bunlardan biri Capitol'dü ve tarihi iki bin yıldan fazla olan bir şehir kuruldu.

2) Geçmişteki ünlü Capitoline Müzeleri'ni mutlaka ziyaret edin. Michelangelo tarafından tasarlanmış ve yeniden inşa edilmiştir.

3) Bu müzeler, Antik Roma'nın tarihi ve kültürünün paha biçilmez anıtlarını içerir.

Roma'da iki gün içinde birçok yeri ziyaret etmenin ve yıllarca unutulmaz izlenimler edinmenin olası yollarından biri. gelmek. Tatilinizin tadını çıkarmak için beklentilerinizde esnek ve mütevazı olun. Bir müzeye veya binaya girmeyi başaramadıysanız, cesaretiniz kırılmasın ve bir sonrakine gidin. Bu, tatilinizin keyfini sonuna kadar çıkarmak için zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

© 2023, 1001guide Blog. All rights reserved.